Монтаж та догляд за терасною дошкою: практичні рекомендації
Монтаж та догляд за терасною дошкою: практичні рекомендації
Працюючи з терасною дошкою з ДПК (деревно-полімерний композит), застосовуються ті ж прийоми та інструменти, що й під час роботи з деревом твердих порід. Для пиляння рекомендується використовувати пилки з загартованим лезом або переможними зубами. Зазвичай це включає: електричний дриль або шуруповерт, дискову пилку, викрутки, рівень, молоток та будівельну рулетку.
З матеріалом на основі ДПК ви можете втілювати будь-які сміливі ідеї.
1. Основа для терасі
Основа тераси повинна бути на міцній та рівній поверхні. Як основу можна використовувати:
- Бетонне покриття;
- Цементну стяжку;
- Ущільнену щебенево-піщану подушку;
- Несучі металеві або дерев'яні балки відповідного перерізу;
- Інші рівні тверді поверхні, які покриті матеріалом, що запобігає росту бур'янів та можуть нести розрахункове навантаження.
При влаштуванні настилу з декінгу слід уважно продумати систему водовідведення для дощових та ґрунтових вод. Бажано забезпечити ухил основи не менше 1% (1 см на кожні 1 м довжини) для відведення води у зручному напрямку. Важливо уникати стікання води під настилом, щоб уникнути утворення стоячих струменів.
2. Монтаж каркасу для терасного настилу: важливі аспекти
Під час монтажу терасного настилу використовуються спеціальні лаги, які також виготовлені з ДПК. Зазвичай терасні дошки укладаються перпендикулярно до лаг, з максимальним інтервалом між центральними осями сусідніх лаг приблизно 30 см. У місцях інтенсивного проходу відстань між лагами зменшується.
Компенсаційний зазор між лагами по довжині повинен становити не менше 5 мм. Відстань від лаг до стін, парканів, бордюрів, опор, водостічних труб тощо має бути не менше 20 мм.
Для декоративного стоку дощової та талої води, лаги розміщуються паралельно напрямку спуску. Якщо це неможливо, передбачається система відведення води за допомогою підняття лаг. Лаги можуть бути розташовані під будь-яким кутом відносно терасної дошки, але слід забезпечити розрив лаг перпендикулярно ухилу стоку води. Інтервал між опорами лаг у випадку, коли використовується бетонна плита, не повинен перевищувати 300 мм. При діагональному укладанні або при високому навантаженні терасної дошки, інтервал між лагами потрібно зменшити.
Для належної вентиляції тераси можна укладати лаги на опори.
Торці терасної дошки мають лежати на лагах, тому важливо передбачити одну опору лагу на кожен кінець дошки або в місцях з'єднання укладати дві лаги.
Існують різні варіанти укладання терасної дошки і відповідно лаг під них, залежно від вашого вибору облаштування тераси.
Під час монтажу вареного настилу, лаги кріпляються до основи будь-якими елементами кріплення, з урахуванням лінійного подовження матеріалу. При цьому слід дотримуватись наступних правил:
- Забезпечте достатню циркуляцію повітря під настилом.
- Уникайте прямого контакту елементів конструкції з ґрунтом або трав'яним покриттям.
- Враховуйте розширення по довжині та ширині всіх елементів конструкції через перепади температур та вологості в процесі експлуатації.
Рекомендації щодо вибору профілю ДПК від виробника Тардекс:
Для приватних домоволодінь з невеликою прохідністю рекомендується використовувати профіль з колекції Lite, Premium 3D, Private new 3D.
Для комерційних терас з невеликою прохідністю, слід розглянути використання Classic, Classic 3D, Ultra 3D.
Для терас комерційного використання в місцях з високою прохідністю рекомендується використовувати Professional 3D, Ultra 3D.
Профілі 3D краще укладати лицьовою стороною з текстурою дерева.
Монтаж терасної дошки:
- Перед укладанням дошок витримайте їх протягом 24 годин на свіжому повітрі.
- Укладання дошок слід починати від стіни або інших нерухомих конструкцій.
- Кожну дошку кріпіть до лаг кліпсами, забезпечуючи поздовжній зазор між ними. Передбачте кріплення дошок до кожної точки опори.
- У довжину дошки укладайте зазором між торцями 5–10 мм, використовуючи клини для однакових відстаней між ними.
- При більших площах рекомендується укладати дошки "в розбіжність" для забезпечення рівномірного розміщення.
- Залиште кінці дошок, які виступають за краї тераси, і після закріплення всіх дошок, виріжте їх за допомогою дискової пилки.
Важливо пам'ятати, що поздовжній вигин профілю не є дефектом, оскільки дошка легко фіксується кліпсами та набуває рівної форми.
Вигин (до 5 мм на довжині 1 м) профілю не є дефектом, а є специфікою виробництва. При такому згинанні дошка повинна бути укладена малюнком в одному напрямку. Перша дошка кріпиться за рівнем, і існуючий вигин підтискається кліпсами. Наступні дошки кріпляться так само.
Фінішне оздоблення країв настилу може бути здійснено куточком із ДПК. При цьому декоративні елементи оздоблення можна кріпити лише на нерухомі обмежувачі.
Однак, важливо враховувати такі моменти:
Розміри кутника 40*40 мм можуть мати похибку ±2 мм по сторонах. Рекомендація при монтажі - уважно враховуйте розмір сторін кутників, щоб край був рівний.
Терасні дошки з композитного матеріалу не рекомендується використовувати в наступних місцях:
- Сирі та закриті місця без доступу сонячного світла та вітру, оскільки це може призвести до появи плісняви. Також, не рекомендується експлуатація виробів, якщо вони постійно знаходяться у воді.
- Місця, де температура часто змінюється (дуже висока або низька), наприклад, парильня в сауні, морозильні чи холодильні камери на складах. У разі різких і частих змін температури може статися деформація. Не допускається нагрівання виробів будь-яким способом понад температуру 80°.
Стабілізація кольору терасної дошки відбувається протягом перших 2-16 тижнів експлуатації. Цей процес не впливає на якість та довговічність виробу, але призводить до того, що колір дошки стає світлішим, надаючи їй природного характерного для неї вигляду.
Догляд за терасною дошкою з дерево-полімерного композиту
Терасна дошка, як і будь-який інший матеріал, що використовується на відкритому повітрі, потребує періодичного очищення для збереження гарного зовнішнього вигляду. Для цього рекомендується дотримуватися наступних кроків:
- Миття теплою мильною водою: Тепла мильна вода допомагає ефективно видалити забруднення з поверхні терасної дошки. Після миття слід ретельно змити мильну воду.
- Видалення жирних плям: Плями від масла, соусів або кетчупів слід прибирати відразу ж, використовуючи миючі засоби, що знежирюють. Після цього покриття потрібно ретельно вимити теплою водою.
- Видалення іржавих плям:
- Іржаві плями можна видалити мильною водою з губкою, а також за допомогою прального порошку без ефекту відбілювання. Після цього настил потрібно ретельно вимити теплою водою. Для запобігання появі іржі рекомендується уникати контакту терасної дошки з металом.
- Видалення снігу і льоду: Сніг слід забирати з терасної дошки за допомогою пластикових лопаток, щоб уникнути подряпин на поверхні. Під час видалення льоду не використовуйте колючі інструменти, такі як льодоруби або брухту, оскільки вони можуть пошкодити покриття.
- Запобігання появі цвілі: Щоб уникнути появи цвілі, слід містити настил у чистоті, регулярно мити його та забезпечувати вентиляцію навколо покриття. Для очищення рекомендується використовувати екологічно чисті очищувачі без шкідливих хімічних речовин.
- Уникання жорсткої води: Не рекомендується використовувати жорстку воду, оскільки це може призвести до появи білого нальоту на терасній дошці. У таких випадках рекомендується використовувати установки та фільтри пом’якшення води.
Дотримуючись цих порад щодо догляду за терасною дошкою з дерево-полімерного композиту, ви зможете забезпечити їй тривалий та естетичний вигляд протягом багатьох років.
- Застосування коркових компенсаторів дозволяє вам одразу вирішити кілька ключових моментів:
- Міжкімнатні двері стають важливим елементом дизайну та функціональності будь-якого інтер'єру. Одним з сучасних та ефективних рішень для їхнього монтажу є використання прихованих магнітних стопорів, зокрема моделі "Фантом Преміум". Давайте розглянемо, чому цей варіант стає все більш популярним і яким чином його встановлювати.